BMW i7 M70 xDrive

BMW i7 M70 xDrive

  • BMW’nin tamamen elektrikli ürün yelpazesindeki en hızlı ve en güçlü model.
  • 650 hp ve 811 lb-ft’ye kadar tork, 3,5 saniyede 0-60’a dönüşür.
  • Ön tahmini EPA aralığı 295 mile kadar.
  • M-tasarım içeriğine sahip BMW İşletim Sistemi 8.5 ile iDrive.
  • MSRP, üretimin başlamasına yakın bir zamanda piyasaya sürülecek.

Woodcliff Lake, NJ – 17 Nisan 2023… BMW M bugün BMW portföyündeki en güçlü tamamen elektrikli modeli, 2024 BMW i7 M70 xDrive’ı sunuyor. 650 bg maksimum sistem çıkışı üreten iki elektrik motoru ve M ayarlı şasi ile yeni BMW i7 M70 xDrive, elektrikli mobilite ve performansın büyüleyici bir karışımını sunar. Yeni BMW 7 Serisi serisinin en üst modeli, 0’dan 100 km/sa hıza tahmini 3,5 saniyede çıkarak, onu en hızlı tamamen elektrikli BMW modeli yapıyor.

BMW i7 M70 xDrive, elektrikli mobiliteye dönüşümünde BMW M GmbH için bir başka kilometre taşını işaret ediyor. BMW M GmbH’nin 2022’de dünya çapında en çok satan modeli olan BMW i4 M50 ve BMW iX M60’ın piyasaya sürülmesinden sonra i7 M70 xDrive, şirketin tamamen elektrikli sürüş sistemine sahip üçüncü performans modelidir.

Yeni i7 M70 xDrive, Çin’deki Auto Shanghai uluslararası motor fuarında dünya çapında ilk kez sahneye çıkacak ve BMW Group Dingolfing Fabrikası’nda üretilecek. BMW i7’nin varyantları tesiste üretilir. BMW i7 M70 xDrive’ın dünya çapında piyasaya sürülmesi 2023’ün ikinci yarısında başlayacak.

BMW’nin en güçlü elektrikli motoru.

Tahrik sistemi teknolojisinin M’ye özgü konfigürasyonu, yeni BMW i7 M70 xDrive’ın arka aks motorunun yeni güç yoğunluğu düzeylerine ulaşmasını sağlar. Tahrik ünitesi, çift invertörlü altı fazlı bir tasarıma sahiptir. Bu, hız arttıkça tutarlı kalan ve BMW i7 M70 xDrive’a M modellerinin güç dağıtım özelliğini kazandıran önemli bir çıkış artışının temelini oluşturur. Motorun 2,41 kW/kg’lık güç yoğunluğu, BMW i7 xDrive60’ın arka aksını tahrik eden üniteye göre %25,5’lik bir artışı temsil ediyor ve bu da şu anda şirketin en güçlü elektrik motoru olmasını sağlıyor.

Bu yeni kıyaslama değeri, motor statorunda geleneksel üç yerine altı uyarma sargısı kullanılmasına bağlanabilir. Geleneksel ünitelerle karşılaştırıldığında ortaya çıkan “çift uyarım”, elektrik motorunun olağanüstü hafif ve kompakt tasarımına rağmen son derece yüksek bir çıkış üretmesine ve bunu sürekli olarak daha yüksek araç hızlarında tutmasına olanak tanır.

M Sport Boost işlevi ve M Başlatma Kontrolü ile maksimum güç geliştirme.

Arka dingile güç sağlayan motor, 483 hp’lik bir tepe çıkışı üretiyor. Ön akstaki 255 hp motorla koordineli çalışan sonuçta ortaya çıkan dört tekerlekten çekiş düzeni, Spor modunda 748 lb-ft’lik bir maksimum sistem tork çıkışı ve M Başlatma Kontrolü veya M Sport Boost işlevi etkinleştirilir. Bu nedenle tahrik sistemi, i7 M70 xDrive’ı 0’dan 100 km/s hıza 3,5 saniyede elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s azami hıza çıkarabilen olağanüstü bir itiş gücü sunar.

M Kalkış Kontrolü işleviyle, hem sürüş hem de çekiş kontrolü motor kontrol ünitesine entegre edilmiştir. Bu, elektrik motorları tarafından üretilen gücün, herhangi bir çekiş kaybı olmadan anında çarpıcı bir hızlanmaya dönüştürülmesini sağlar.

M Sport Boost işlevi, direksiyon simidinin solundaki vites değiştirme koluyla etkinleştirilir ve gösterge panelinde Performansa özel grafiklerle görselleştirilir. Aynı zamanda, Hans Zimmer imzalı standart BMW IconicSounds Electric canlandırıcı, M Performance’a özgü bir tona geçerek uygun bir akustik eşlik sağlar. Film müziğinin karakteri, My Mode Personal ve Sport’ta belirgin şekilde farklı seslerle seçilen araç ayarına göre değişir.

Son derece dinamik performans, mükemmel uzun mesafe yetenekleri.

Yeni BMW i7 M70 xDrive’ın son derece dinamik performansı, mükemmel uzun mesafe yetenekleriyle tamamlanır. Burada kredi, yalnızca son derece entegre tahrik ünitelerinin verimliliğine değil, aynı zamanda güç tüketimini azaltmaya yönelik çok sayıda önlem için de geçerlidir. Bunlar arasında, fren enerjisinin uyarlanabilir geri kazanımı ve kabin ve aktarma organları için entegre ısıtma ve soğutma sisteminde kullanılan ısı pompası teknolojisi yer alıyor.

Optimize edilmiş verimliliğe katkıda bulunan diğer bir faktör, yüksek voltajlı pilin etkileyici enerji yoğunluğudur. Aracın alt kısmında yer alan batarya, 101,7 kWh kullanılabilir enerji sağlıyor. Bu, BMW i7 M70 xDrive’a 295 mile kadar bir ön tahmini menzil sağlar (EPA’nın test prosedürü standartlarına dayanan ön BMW AG testlerine göre tahmini 495 mile kadar tahmini menzil), bu da onu günlük kullanım için son derece uygun hale getirir. BMW i7 M70 xDrive, 11 kW’a kadar AC şarjı yapabilirken, DC gücü 195 kW’a kadar araçta alınabilir.

MAX RANGE çalışma modu.

i7 M70 xDrive’ın menzili, yeni bir sürüş sistemi işlevi etkinleştirilerek kontrol edilebilir; MAKSİMUM ARALIK. Bu modda, sürüş gücü ve en yüksek hız dikkatli bir şekilde sınırlandırılır ve konfor işlevleri pil gücünden tasarruf edilerek küçültülür.

MAX RANGE modu, öncelikle sürücülerin yolculuğun ortasında başlangıçta planladıkları yerde şarj edemedikleri ve alternatif bir şarj noktasına devam etmeleri gereken kritik durumlar içindir. Mevcut enerjiden en iyi şekilde yararlanmak için, aracın azami hızı 56 mph ile sınırlandırılmıştır, klima kontrol sistemi, koltuk ısıtması, koltuk havalandırması ve direksiyon simidi ısıtması gibi devre dışı bırakılmıştır. Kontrol ekranında yeniden hesaplanan aralığı gösteren bir açılır pencere belirir. Bilgi ekranındaki hız ve güç çıkışı göstergeleri de buna göre değiştirilir ve menzil tahmininde yeni enerji tasarrufu profili dikkate alınır.

MAX Menzil modu, kontrol ekranının dokunmatik ekran işlevselliği, iDrive Controller veya BMW Akıllı Kişisel Asistana verilen sesli komutlar kullanılarak seçilebilir. Tam gazla (kickdown), M Sport Boost işlevini devreye alarak veya cam buz çözmeyi maksimuma getirerek de devre dışı bırakılabilir.

M’ye özgü bir uygulamada aktarma organları ve şasi teknolojisi.

Tahrik sisteminin olağanüstü gücüne ek olarak, gergin, güven uyandıran yol tutuşu sağlamak üzere hassas bir şekilde ayarlanmış şasi teknolojisi, lüks segmentte benzersiz bir performans deneyimine katkıda bulunuyor.

Elektrikli dört tekerlekten çekiş, direksiyon, amortisörler ve stabilite sistemlerinin tümü, bu sınıftaki bir model için uzun mesafelerde yüksek konfordan ödün vermeden olağanüstü sportif yol tutuşu sağlamak amacıyla ince ayar yapıldı. Neredeyse sessiz sürüş sisteminin yardımıyla, özellikle arka koltuklarda oturan yolcular muhteşem konfor seviyelerinin keyfini çıkarıyor. Öte yandan, yol kıvrılıp dönmeye başladığında yeni BMW i7 M70 xDrive, BMW M modellerinin eş anlamlısı olan güç, çeviklik ve hassasiyet karışımını sergiliyor. My Mode Sport, heyecan verici bir sürüş deneyimi için dinamik performansa yönelik aktarma organı ve şasi ayarlarını etkinleştirir. 

Yeni BMW i7 M70 xDrive’da standart olarak, elektronik olarak kontrol edilen amortisörler ve otomatik seviye ayarı ile M’ye özgü uyarlanabilir iki dingilli havalı süspansiyon bulunur. Amortisör tepkisini optimize etmek için azaltılmış hacim hidroliğine sahip M’ye özgü körükler de kullanılır.

Bölme ve yaylı dikme kuleleri arasındaki ek kesme paneli, BMW i7 M70 xDrive’ın önünde gövde sertliğinde önemli bir artış sağlar. Ayrıca Entegre Aktif Yönlendirme ve Aktif Yuvarlanma Stabilizasyonu da mevcuttur. Bu iki sistem, daha sert gövdeyle birlikte konforu artırmanın yanı sıra aracın yol tutuş dinamiklerini de geliştirir.

Standart olarak sunulan M logolu mavi M Sport frenler, daha fazla durma gücü için büyük fren diskleriyle birlikte gelir. Siyah boyalı fren kaliperleri, isteğe bağlı M Performance Professional paketinin bir parçası olarak sunulur. Yeni BMW i7 M70 xDrive’daki standart 21 inç M hafif alaşım jantlar, Jet Siyahı katı kaplama ve çok parlak metal eklerle özel, aerodinamik olarak optimize edilmiş bir tasarıma sahiptir. Ve i7’de ilk kez yüksek performanslı lastikler (20 inç jantlarda) bir seçenek olarak sunuluyor.

Sportif görünüm, lüks zarafet, şık bireysellik.

Yeni BMW i7 M70 xDrive’ın üstün performansı, kendine güvenen tasarımına yansır. Ön bölümün heybetli duruşu, BMW Böbrek Izgaraları için kontur aydınlatmasıyla ek bir görsel etki kazanır. İsteğe bağlı M Performance Professional paketi ile belirtilen araçlarda, aydınlatmalı ızgara ilk kez Parlak Siyah renkte bir çerçeve ile donatılmıştır.

Yeni BMW i7 M70 xDrive’ın yan kısımlarında ve arkasında bulunan M’ye özgü tasarım özellikleri, i7’nin performans varyantını ayırt eder. Oymalı M yan marşpiyeler, ön yan panellerde süslemeli kenarlıklara sahip M logoları, M Parlak Shadowline kaplama ve geleneksel çift kollu tasarımlı siyah M dış aynalar sportif bir hava katar.

Modele özgü difüzörlü arka rüzgarlık, aracın etkileyici görünümünü tamamlar. İsteğe bağlı M Performance Professional paketi ile belirtilen araçlarda siyah bir M arka spoyler, arka lambalar arasında siyah bir vurgu şeridi ve arka apron için yine siyah bir kaplama bulunur. 

BMW Individual iki tonlu boyanın yeni çeşitleri. 

Yeni BMW i7 M70 xDrive için, yalnızca BMW M modelleri için ayrılmış varyantlar ve çarpıcı mat kaplamalı Dondurulmuş boya seçenekleri dahil olmak üzere çok çeşitli dış boya tonları mevcuttur. Araç sahipleri, artık BMW Individual özel gövde renkleri içerebilen BMW Individual iki tonlu gövde rengiyle ekstra bir görsel etki katmanı ekleyebilir. BMW i7 M70 xDrive’ın lansmanından itibaren, gövdenin alt bölümü için BMW Individual Metalik Sıvı Bakır ve üst bölüm için metalik Saphire Siyah kombinasyonu mevcuttur. Zarif, hassas bir şekilde çizilmiş bir koç çizgisi, iki renk bölgesini hassas bir imza gibi ayırır.

Ek olarak, dış renk yelpazesi müşterilere kişiselleştirme için daha geniş bir kapsam sunar. Örneğin, sekiz iki tonlu varyant ve 100’ün üzerinde BMW Individual özel boya rengi, BMW i7 M70 xDrive’ın görünümüne çok kişisel bir dokunuş getirerek zevklerine tam olarak uyan bir tasarım bulmalarına olanak tanır.

QuickSelect ile BMW İşletim Sistemi 8.5 güncellendi.

Yeni BMW i7 M70 xDrive, markanın QuickSelect özellikli BMW İşletim Sistemi 8.5 kontrol/işletim sisteminin güncellenmiş sürümünü içeren ilk modellerinden biridir. Çok sayıda işlevin ve dijital hizmetin seçilmesini ve çalıştırılmasını daha sezgisel ve konforlu hale getirmek için en yeni nesil BMW iDrive, yeni tasarlanmış bir ana ekran ve QuickSelect işlevi sunar. Bu, ipuçlarını tüketici elektroniği cihazlarından alan gelişmiş bir menü yapısı getiriyor. Yeni BMW iDrive, doğru bilgileri doğru yerde göstererek odaklanmış, güvenli bir sürüş deneyimi sunmaya yardımcı olur.

BMW iDrive güncellemesi ayrıca bilgi ve eğlence için daha geniş bir dijital içerik sunumu, daha kısa işlev güncelleme döngüleri, elektrikli araçlar için şarj noktaları hakkında daha iyi bilgi ve bir dizi belirli çevrimiçi hizmete gelişmiş erişim sağlar. BMW Kavisli Ekran ve BMW Akıllı Kişisel Asistan ile birlikte QuickSelect özellikli BMW iDrive, dokunmatik ekranı ve doğal dili kullanarak doğrudan kullanıma odaklanır.

Fonksiyonlar tek bir seviyede gösterilir ve hızlı erişim teknolojisi kullanılarak etkinleştirilebilir.

Yeni ana ekran, navigasyon sisteminin harita görünümünü veya diğer ayrı ayrı yapılandırılabilen grafikleri her zaman görüntüler. Aynı seviyede, kullanıcı arayüzünün sürücü tarafında dikey bir düzende görünen fonksiyon simgeleri, parmakla kaydırılarak seçilebiliyor. QuickSelect, ilişkili işlevlere doğrudan ve bir alt menüden geçmek zorunda kalmadan erişilmesini sağlar. İlgili ayarlar seçildikten sonra, ana ekrana dönmek için ekranın alt kenarındaki ana sayfa simgesine hızlıca dokunmanız yeterlidir.

Yeni menü yapısı, işlevlerin ve ayarların etkinleştirilmesini çok daha hızlı ve basit hale getiriyor. Tıpkı donanım gibi, BMW Kavisli Ekran biçimindeki yerleşik dijital içerik, sürücünün odaklanmasını geliştirmek için tasarlanmıştır. BMW iDrive, doğru bilgileri doğru yerde ve doğru zamanda sağlar.

Yeni BMW i7 M70 xDrive’daki duygusal açıdan çekici performans deneyimi, BMW Kavisli Ekrandaki M-tasarım içeriğiyle daha da geliştirilmiştir. Kilit alanlarda, grafiklerin yazı tipi ve sunumu, BMW M GmbH’nin yüksek performanslı modellerinin kokpitindekileri yansıtır. Bilgi ekranındaki hız okumasındaki sayılar platin/gümüş renginde görünür.

Şarj için optimize edilmiş yeni rota rehberliğine sahip BMW Haritalar.

Yeni BMW iDrive’ın öne çıkan diğer özellikleri arasında bulut tabanlı navigasyon sistemi BMW Maps’in genişletilmiş işlevselliği yer alır. Artık direksiyon simidinin arkasındaki bilgi ekranında Artırılmış Görünüm sunmakla kalmıyor, aynı zamanda şarj için optimize edilmiş daha hassas rota planlaması için gelişmiş işlevler de sunuyor. Bu, yeni BMW i7 M70 xDrive ile yapılan uzun yolculukların daha rahatlatıcı, daha hızlı ve daha verimli olmasına yardımcı olur.

Buna ek olarak, yeni BMW 7 Serisi’nde sunulan hizmetler ve uygulamalar, BMW İşletim Sistemi 8.5 ile de mevcuttur. Örneğin, BMW Akıllı Kişisel Asistan ve diğer sesle kontrol edilen asistanlar, BMW ConnectedDrive Yükseltmeleri, BMW Uzaktan Yazılım Yükseltmeleri, kontrol ekranında video akışı, Apple CarPlay® ve Android Auto™ aracılığıyla akıllı telefon entegrasyonu, Modlarım ve Kişisel eSIM de yeni BMW i7 M70 xDrive’da kullanılabilir. 

Özellikler.

 

            BMW i7 M70 xDrive
Vücut
kapı/koltuk sayısı4 / 5
Uzunluk / Genişlik / Yükseklik (inç)212,2 / 76,8 / 60,8
Dingil mesafesi (inç)126.6
Palet, ön / arka (inç)65.4 / 66.3
Yerden yükseklik (inç)5.4
Dönüş dairesi (ft)40.3
Boş ağırlık (lbs)5.929
GVWR (libre)7.150
Bagaj kapasitesi (cu ft)17.7
Sürmek
Sürüş konseptiElektrikli dört tekerlekten çekiş, tahrik torkunun bir elektrik motorundan gerektiğinde öne ve birinden arkaya koordineli iletimi
motor teknolojisiBeşinci nesil BMW eDrive teknolojisi: Her biri ortak bir yuvaya entegre edilmiş akımla uyarılmış senkron makineler, elektrik motoru, güç elektroniği ve şanzıman, geri kazanım için jeneratör işlevi
Maksimum sistem çıkışı (hp)650
Maks sistem torku (lb-ft)748 (811, M Sport Boost veya Başlatma Kontrolü ile)
Elektrik Motorları
Elektrik motoru, ön 
Tepe çıkışı (hp @ RPM)255 @ 8.000
Tork (lb-ft @ RPM)269 @ 0-5.000
Elektrik motoru, arka 
Tepe çıkışı (hp @ RPM)483 @ 13.000
tork479 @ 0-5.000
Yüksek Voltajlı Batarya
Depolama teknolojisi / kurulumLityum-iyon / gövde altı
Gerilim (V)376
Pil kapasitesi (Ah)281
Enerji kapasitesi (brüt / net kW)105,7 / 101,7
Maks. şarj oranı (kW)195
Şarj süresi, %10-80 @ 195 kW34 dakika (DC, hızlı şarj)
Sürüş Dinamikleri ve Güvenlik
Süspansiyon, önAlüminyum konstrüksiyonda çift salıncaklı süspansiyon, M’ye özgü otomatik seviye ayarlı uyarlanabilir havalı süspansiyon, elektronik kontrollü amortisörler
Süspansiyon, arkaAlüminyum konstrüksiyonda beş bağlantılı aks, M’ye özgü uyarlanabilir havalı süspansiyon, otomatik seviye ayarlı, elektronik kontrollü amortisörler
Frenler, önDört pistonlu, sabit kaliperli disk frenler, havalandırmalı
Frenler, arkaTek pistonlu, yüzer tip kaliper, havalandırmalı
Sürüş stabilite sistemleriStandart: DSC dahil. ABS, ASC ve DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü), ARB teknolojisi (Aktüatörle İlgili Tekerlek Kayma Sınırlaması), Viraj Freni Yardımı CBC, Fren Yardımı DBC, Kuru Frenleme İşlevi, Zayıflama Telafisi, Yokuşta Kalkış Kontrolü, Römork Denge Kontrolü, Performans Kontrolü, Aktif Aktif Yuvarlanma Konforu ile Yuvarlanma Stabilizasyonu
Emniyet araçlarıStandart: Sürücü ve yolcu için hava yastıkları, sürücü ve yolcu için yan hava yastıkları, ön ve arka baş hava yastıkları, tüm koltuklarda 3 noktalı otomatik makaralı kemer, önde emniyet kemeri durdurucu, emniyet kemeri gergisi ve emniyet kemeri kuvvet sınırlayıcı, çarpışma sensörleri , lastik basıncı göstergesi
direksiyonServotronic işlevli ve değişken direksiyon oranlı Elektrikli Servo Direksiyon (EPS), Entegre Aktif Direksiyon
Genel direksiyon oranı (:1)15.6
Ön / arka lastikler (std)255/40 R21 / 285/35 R21
Jantlar, ön / arka (in) (std)9J x 21,0 / 10,5J x 21,0
Bulaşma
TipOtomatik şanzıman, sabit oranlı tek kademeli
genel oran :18.765
Verim
Hızlanma 0-60 mph (sn)3.5
Azami Hız (mph)155

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Gönderiler

0 otomobil fiyatları' nı tüm markaların tek sitede olduğu, 1 KM için hesaplanmış yakıt maliyeti ile www.0oto.net ile karşılaştır.